Мета: Формувати
знання дітей про об’єкт неживої природи – Сонце: закріпити уявлення про
те, що сонечко світить і гріє, сонечку раді і люди, і рослини.Знайомити з
якістю предметів: твердий, м’який.Закріпити поняття «один», «багато».Врахувати
вміння слухати мову вихователя, розуміти і виконувати словесні прохання.
Відповідати на запитання дорослого, вітатися, прощатися, дякувати.
Матеріал:
іграшкове сонечко, стеблини, квіти.
ХІД ЗАНЯТТЯ
- Діти,
давайте покличемо до нас у гості сонечко.
(Діти всі
разом промовляють потішку «Заглянь, заглянь,сонечко…»
-А можна покликати
сонечко по - іншому.
(Усі разом
промовляють потішку «Сонечко, сонечко…»).
(Зверху
на нитці опускається до дітей сонечко-іграшка).
- Ось і
прийшло до нас сонечко. Подивіться на нього і привітайтеся з ним.
(Діти
вітаються).
- Скажіть
сонечку, яке воно.(Золоте, жовте, кругле, ясне…)
- Дітки, вам
подобається, коли є сонечко?
- Покажіть,
як ви раді сонечку (Стрибають, плескають у долоньки, посміхаються…)
- Що вам дає
сонечко? (Світло,тепло.)
- Покажіть,
як сонечко сховалося за хмаринку.
-А зараз я
показуватиму картинки, а ви відгадуйте. (Діти відповідають короткими фразами
«Сонечко світить», «Сонечко сховалося за хмаринку», «Сонечко гріє щічки»…)
- За те що
ви так гарно відповідали,сонечко дарує вам свій золотий промінець.
Ось він
(розкриваю долоньку, а в ній - золотистий клубочок).
Давайте
подивимось, куди він нас поведе. Що це? (Галявина з квітами).
На що
показує промінець?
- Бачите які
гарні квіточки зявились тут від сонячного тепла і світла.
- Покажіть,
як ростуть квіти під сонечком.(Діти присідають, а потім встають і простягують рученята).
Ось яку
веселу галявину подарувало нам сонечко. А ми теж можемо подарувати сонечку
квіти. Тільки ми їх не зриватимемо, а зробимо самі.
РОБОТА ЗА СТОЛАМИ
-
Сідайте, візьміть паличку-стеблинку, стисніть її. Вона тверда.
-
Доторкніться пальчиком до квіточок. Які вони? (М’які.)
Візьміть квіточки такого кольору, який має ваша «стеблинка». Квіти
різні - велика, менша, найменша. Нанизуйте на «стеблинку» спочатку велику
квітку, потім меншу, а потім найменшу.
-
Які гарні квіти ви зробили! Скільки квіточок у тебе, Владику? (Одна.)
-
Скільки у тебе, Настусю? (Одна.)
-
Давайте зберемо їх у букет. Скільки квіточок у букеті? (Багато.)
-
А тепер подаруємо цей букет сонечку. Яку сонечко? (Тепле,
світле.)
Гра –медитація «Я - квітка»
Лунає ніжна,
приємна мелодія. Діти стають у коло, уявляють, що вони квіти, і виконують рухи,
що відповідають словам вихователя. «Я – маленька зернинка. У мені спить
квіточка (діти присідають, кладуть долоні під щічку). Пригріло сонечко, і вона
прокинулась, не кваплячись простягає до сонечка свої листочки, вітається з
вітром, потім піднімає до гори своє личко і радіє весні. (Повільно встають,
піднімають руки в гору і кружляють на місці.) Підставляє личко теплому
дощикові, а він ретельно вмиває ї (імітують вмивання.) Вона кружляє у танці з
метеликами, вони пестять її личко, лоскочуть очки, носик, вушка.) (Погладжують
собі обличчя, очі, носик.) Квіточка усміхається, зустрічаючи новий день і весну.
(Посміхаються одне одному). Вихователь розповідає дітям що прийшла
до нас весна.
Комментариев нет:
Отправить комментарий